داکت اسپلیت اینورتر

داکت اسپلیت اینورتر

یکی از رایج ترین سیستم‌های تهویه مطبوع در جهان داکت اسپلیت یا همان اسپلیت یونیت کانالی میباشد. در واقع داکت اسپلیت، کولر گازی هست که ظرفیت 18000 به بالا دارد که بخاطر وجود الکتروفن قوی‌تر در پنل یا یونیت داخلی برای نصب این دستگاه تهویه مطبوع کانال کشی در سقف یا دیوار کاذب انجام می‌شود.

این تجهیزات به طور کلی به دو دسته اصلی اسپلیت اینورتر و معمولی تقسیم می شوند.

 

داکت اسپلیت گرین - قیمت داکت اسپلیت در گرین - فروش داکت اسپلیت گرین در اصفهان

داکت اسپلیت اینورتر یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

داکت اسپلیت اینورتر

اگر در حال بررسی یک سیستم تهویه مطبوع جدید و کارآمد و کم هزینه هستید ممکن است بدانید که بهتر است دنبال یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی با یکی از سیستم های جدید بدون صدا و فوق کم مصرف باشید ، پاسخ این است که به وضعیت شخصی شما بستگی دارد.

مشخصات داکت اسپلیت اینورتر

تکنولوژی اینورتر در دستگاه داکت اسپلیت اینورتر سبب می شود که در زمان استارت با مقدار جریان مصرفی بسیار پایین شروع به کار کند که همین امر سبب کاهش زیاد مصرف برق می گردد زیرا در دستگاه های معمولی در زمان استارت بیشترین جریان برق مصرف می گردد، دستگاه اینورتر پس از استارت به مرور جریان مصرف برق خود را بالا می برد و کمپرسور با حداکثر ظرفیت شروع به کار می کند.

پس از مدتی حدود نیم تا یک ساعت پس از خنک سازی محیط و نزدیک کردن دمای محیط به دمای دلخواه به مرور میزان مصرف جریان برق را کم می کند و متناسب با ظرفیت مورد نیاز برق مصرف می کند و از روشن و خاموش کردن بی مورد دستگاه جلوگیری می کند که همین امر سبب کاهش حدود 60% مصرف برق در داکت اسپلیت اینورتر در مقایسه با داکت اسپلیت های معمولی می گردد.

به عنوان مثال اگر مصرف برق و آب کولر آبی با مصرف برق دستگاه اسپلیت اینوتر مقایسه کنیم متوجه می شویم که این دو اختلاف زیادی باهم ندارد که همین امر سبب رضایت مصرف کننده از دستگاه های داکت اسپلیت اینورتر است.

 

داکت اسپلیت گرین - قیمت داکت اسپلیت در گرین - فروش داکت اسپلیت گرین در اصفهان

نحوه عملکرد داکت اسپلیت اینورتر

قطعه اصلی در این سیستم ، سیستم متغیر نمودن سرعت دورانی موتور الکتریکی متصل به کمپرسور است که دور کاری کمپرسور را متناسب با نیاز مصرف کننده تغییر می دهد تا همواره داکت اسپلیت در دور بهینه و کم مصرف کار کند. یک دستگاه داکت اسپلیت معمولی (غیر اینورتر) موتور کمپرسوری دارد که تنها در یک دور ثابت کار می کند (در برخی سازنده ها از موتورهای الکتریکی دو دور یا چند دور ثابت نیز استفاده می شود).

در حالت تک دور، موتور الکتریکی متصل به کمپرسور یا خاموش است و یا روشن.

ولی در سیستم داکت اینورتر ، سیگنال مربوط به بار سرمایشی یا گرمایشی مورد نیاز ساختمان از طریق یک سنسور (حسگر دمایی یا ترموستات) به قسمت کنترلر موتور الکتریکی کمپرسور ارسال شده و دور کاری موتور متناسب با بار و نیاز مصرف کننده و به طور پیوسته کاهش یا افزایش می یابد تا شرایط دمایی درخواستی از سوی کاربر به حد مطلوب برسد.

مزایا

نوسان کم دمای محیط
راه اندازی نرم و آرام کمپرسور
مصرف کمتر انرژی در زمان رسیدن کولر به دمای مناسب

معایب

قیمت بالاتر در زمان خرید
تعمیرات و لوازم گرانتر در زمان خرابی

 

داکت اسپلیت گرین - قیمت داکت اسپلیت در گرین - فروش داکت اسپلیت گرین در اصفهان

سئو و بهینه سازی سایت در اصفهان , سئو سایت در اصفهان