نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی

آموزش ساده تمیز کردن فیلتر کولر گازی

تمیز کردن فیلتر کولر گازی یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای کوولر گازی خودتان انجام بدین ، تمیز کردن فلیتر اسپلیت شماست ! و جزو موارد سرویس سالیانه محسوب میشود اما از آنجایی که فیلتر یونیت داخلی کولرگازی گرد و غبار و بو های نامطبوع منزل را جذب میکند بهتر است از قبل از سرویس های سالیانه انجام شود در ادامه ی مطلب آموزش تمیز کردن فیلتر کولر گازی را مرحله به مرحله برای شما آورده ایم تهویه مطبوع گرین یکی شرکت های فعال در زمینه ی تهویه مطبوع است.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم ؟

مرحله اول باز کردن قاب فیلتر کولر گازی:

اگر قبل از تصمیم به شستن فیلتر گازی ، از آن استفاده میکردید پس در سیستم رطوبت وجود دارد. رطوبتی که پیش از دست به کار شدن باید خشک شود و از بین برود. برای اینکار، کافی‌ست دستگاه را روی حالت فن قرار دهید. حدود 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد تا رطوبت موجود در کولر گازی کاملا تبخیر شود. بعد از بین رفتن رطوبت ، کولر گازی را خاموش کنید پس روزی را انتخاب کنید که خاموش کردن آن برای مدت کوتاهی آسایش شما را بهم نزند.

برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی با استفاده از چهارپایه ی خوب به پنل داخلی کولرگازی دسترسی پیدا کنید و قاب روی فلیتر را باز کنید برای باز کردن فیلتر کولر گازی لازم است به سمت های مختلف نگاه کنید و جایی که فرورفتگی داشت انگشتانتان را درون این شکاف ها قرار دهید و به آرامی بیرون بکشید تا ضامن های آن آزاد شود و فیلتر را از قاب خارج کنید. فیلتر کولر گازی شما ممکن است شبیه به این تصاویر هم باشد :

فیلتر کولر گازی

فیلتر کولر گازی

مرحله دوم تمیز کردن فلیتر کولر گازی :

مرحله ی بعد برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی شستن است ! فیلتر را در حمام یا توالت زیر آب جاری قرار دهید و آن را به خوبی تمیز کنید، به طوری که هیچ گرد و غبار و لکه ای وجود نداشته باشد، برای تمیز کردن آن نیازی به مواد شوینده ندارید بعد آن را جایی بگذارید تا خشک شود فقط زیر نور مستقیم خورشید خشک‌شان نکنید. پس از شستشو از خشک شدن کامل فیلتر اطمینان حاصل کنید و فیلتر را به مکان اصلی برگردانید و دریچه را ببندید، اکنون می توانید با خیال راحت کولر گازی را روشن کرده و از هوای مطبوع آن لذت ببرید.

فیلتر هوای کولر گازی را هر چند وقت یکبار تمیز کنیم؟

باید بگوییم این به شرایطی زیر بستگی دارد که آیا:

میزان تمیز کردن فیلتر کولر گازی باید بگوییم که بستگی به شرایط زیر دارد. چند بار از کولر گازی استفاده می کنید و آیا محیط شما بیش از حد آلوده است؟ اگر به طور متوسط ​​بیش از 8 ساعت در روز از کولر گازی استفاده می کنید و آلودگی محیط شما زیاد است، باید هر 3 هفته یکبار فیلتر هوا را تمیز کنید، در غیر این صورت می توانید هر 2 ماه یکبار فیلتر هوای کولر را تمیز کنید.  توجه داشته باشید ، نحوه بازکردن دریچه کولر گازی بسیار مهم است، در کولر گازی های مختلف کمی متفاوت هستند و برای آشنایی با این موارد باید دفترچه راهنمای کولر گازی خود را مطالعه کنید یا اگر نمی دانید، این کار را انجام ندهید. زیرا بسیاری از افراد با سهل انگاری به کولرهای خود آسیب وارد کردند و عواقب آن را در نظر نگرفتند.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر درباره ی داکت اسپلیت گرین کلیک کنید.

نکات تميز كردن فيلتر كولر گازی

همیشه هنگام تمیز کردن فیلتر کولر گازی از ماسک استفاده کنید، زیرا استنشاق ذرات گرد و غبار و آلودگی می تواند برای سلامتی شما مضر باشد یا باعث ایجاد حساسیت شود. هنگام تمیز کردن فیلترهای اسپلیت در خانه، حتماً کف یا هر چیزی زیر یونیت داخلی را بپوشانید، زیرا ممکن است ذرات گرد و غبار روی آن بریزند. اگر بعد از تمیز کردن صحیح فیلتر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است پانل خارجی مشکل داشته باشد. برای تشخیص و بازرسی کمپرسور هوا با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. اگر قصد خرید اسپلیت گرین دارید کلیک کنید.

نحوه تعویض فیلتر کولر گازی

اگر فیلتر آسیب دیده است (مثلاً در هنگام شستشو پاره شده است) بهتر است به جای تمیز کردن فیلتر کولر گازی آن را تعویض کنید. طبق پیشنهاد کارشناسان؛ بهترین و مؤثرترین بودن؛ بهتر است فیلترهای هوای دستگاه را هر 90 روز یکبار تعویض کنید.  اگر آلرژی ندارید، یک فاصله کوتاه تر را پیشنهاد میشود. برای خرید فیلتر جدید حتما فیلتر قبلی را همراه داشته باشید یا مدل و مارک کولر را یادداشت کنید و به فروشنده بگویید. هنگام تهیه فیلتر جدید کافی است آن را داخل پنل قرار دهید و تمام، دستگاه آماده روشن شدن است.

مزایای تمیز کردن فیلتر کولر گازی

مزایای تمیز کردن فیلتر کولر گازی

مزایای تمیز کردن فیلتر کولر گازی

بهتر است بدانید در صورت تمیز نشدن فیلتر کولر گازی، وجود گرد و غبار و سایر ذرات باعث کاهش عملکرد کولر گازی می شود. نظافت ماهانه فیلتر هوای کولر گازی به خصوص در خانه هایی که حیوانات خانگی دارند بسیار مهم و ضروری است. زیرا شوره و موهای حیوانات خانگی به راحتی در هوا پخش می شود و می تواند فیلترها و دریچه های سیستم تهویه مطبوع را مسدود کند. علاوه بر این، برای افراد مبتلا به آسم یا آلرژی، تمیز کردن منظم فیلترهای تهویه مطبوع کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد و محرک های محیطی را کاهش می دهد. شستشو و تمیز کردن فیلتر کولر گازی علاوه بر افزایش کیفیت هوای خانه، مزایای دیگری از جمله کاهش هزینه قبض برق و افزایش طول عمر دستگاه نیز دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر راجع به فن کویل گرین کلیک کنید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی و کاهش هزینه های برق

اگر هزینه های گزاف برق را تجربه کرده اید، ممکن است مقصر فیلترهای کثیف کولر گازی شما باشد. هنگامی که دریچه های دستگاه بسته است، سیستم گرمایش و سرمایش باید بیشتر کار کند تا هوا در سراسر خانه به گردش درآید. در نتیجه، قبض برق ماهانه شما می تواند تا 15 درصد افزایش یابد. بنابراین، اگر برای تمیز کردن فیلتر هوا کولر گازی وقت بگذارید، در هزینه های برق اضافی صرفه جویی خواهید کرد.

افزایش عمر مفید کولر گازی با نظافت فیلتر کولرگازی

فیلتر کولر گازی یکی از دلایل اصلی خرابی سیستم تهویه است. هنگامی که فیلتر هوا کثیف می شود، سیستم تهویه مطبوع باید برای گرم کردن یا خنک کردن خانه سخت تر کار کند. این اتفاق منجر به داغ شدن بیش از حد دستگاه و در نتیجه نیاز به تعمیرات کولر گازی در طول سالیان می شود. اگر تهویه مطبوع به طور مداوم بیش از حد گرم شود، کل دستگاه ممکن است به خطر بیفتد و نیاز به تعویض داشته باشد. در نتیجه تعویض یا تمیز کردن فیلتر هوا هر ماه یکبار ساده تر و ارزان تر از تعویض کل سیستم گرمایش و سرمایش است. پس تمیز کردن فیلتر کولر گازی را جدی بگیرید.! برای خرید وی آر اف کلیک کنید.

دلایل کثیف شدن زود هنگام فیلتر هوای کولر گازی

دلایل کثیف شدن زود هنگام فیلتر هوای کولر گازی

دلایل کثیف شدن زود هنگام فیلتر هوای کولر گازی

زمان شست و شو فیلتر کولر گازی یا تعویض فیلتر هوای کولر گازی در هر خانه ای متفاوت است و زمان دقیقی برای آن وجود ندارد. از آنجایی که محیط ساکنان هر خانه منحصر به فرد است، خانه ها چیدمان متفاوتی دارند و نحوه استفاده افراد از کولر نیز متفاوت است. در نتیجه عوامل مختلفی می توانند باعث کثیف شدن زودرس فیلتر هوای کولر گازی شما شوند که در ادامه برخی از رایج ترین علل اشاره میکنیم. کثیف بودن فیلتر کولر گازی میتواند باعث کوتاه شدن عمر مفید کولر گازی شما شود.

داشتن حیوانات خانگی :

موهای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در اطراف خانه پراکنده می شود، به این معنی که این موها به داخل مجاری هوا کشیده شده و سپس در هوای دستگاه به دام می افتند. در نتیجه، خانواده هایی که یک یا چند حیوان خانگی دارند، به خصوص سگ یا گربه بزرگ، باید فیلتر هوای خود را بیشتر از خانواده هایی که حیوان خانگی ندارند تعویض کنند.

کارکرد مداوم فن کولر گازی:

برخی از افراد جریان هوای ثابت (بدون عمل گرمایش یا سرمایش) را که از راه اندازی فن کولر گازی ناشی می شود، دوست دارند. این حالت می تواند احساس راحتی بیشتری در خانه ایجاد کند، اما در حالی که فن کولر گازی روشن است، هوای بیشتری از فیلتر هوای دستگاه عبور می کند. در نتیجه فیلتر هوای کولر گازی باید زودتر تعویض یا شسته شود.

استفاده زیاد از گرمایش و سرمایش کولر گازی

اگر سیستم شما زیاد روشن است باید فیلتر آن را زود به زود تمیز کنید زیرا هر چه هوای بیشتری از فیلتر هوای دستگاه عبور کند، نیاز به تعویض و شستشوی زودتر از موعد فیلتر هوا بیشتر می شود. اگر برای شما سوال است فرق چیلر با کولر گازی چیست کلیک کنید.

داشتن مشکل گرد و غبار زیاد در محیط خانه

اگر در خانه ی شما گرد غبار زیاد است مثل خانه هایی که با تعداد زیادی فرش یا پارچه های تزئینی و خانه هایی که اغلب درب ها و پنجره های آن باز است، معمولا گرد و غبار بیشتری دارند، اگر دارای مشکل وجود گرد و غبار زیاد در خانه هستید، فیلتر هوای کولر گازی شما سریع تر از موعد کثیف می شود.

محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به چیلر گرین کلیک کنید.

سخن اخر

در بالا به آموزش تمیز کردن فیلتر کولر گازی پرداختیم ، و علت کثیف شدن فیلتر گازی را بررسی کردیم همچنین بررسی کردیم چه زمانی نیاز به تمیز کردن فیلتر و چه زمانی نیاز به تعویض فیلتر کولر گازی وجود دارد. و دریافتیم افرادی که بیشتر در خانه کولر گازی استفاده میکنند ، افرادی که حیوانات خانگی دارند و افرادی که در خانه شان بیشتر در معرض گرد و غبار هستند (مثل افرادی که در و پنجره هایشان باز است) نیاز دارند زودتر به تمیز کردن فیلتر کولر گازی بپردازند. نحوه تميز كردن كولر گازی جنرال با تميز كردن فيلتر كولر گازي سامسونگ فرق چندانی ندارند و همگی کلیات یکسانی دارند