بهترین کولر گازی پیستونی

امروزه، شرکت ها کولر گازی های مختلفی تولید می کنند. اما به طور کلی موتور یا کمپرسوری که در این کولر های گازی به کار رفته است، از سه حالت پیستونی، اسکرال و روتاری خارج نیست. در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با بهترین کولر گازی پیستونی آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه گرین اصفهان باشید تا بهترین مارک اسپلیت دیواری پیستونی برای مناطق گرمسیری و راهنمای خرید بهترین کولر گازی پیستونی را برای شما شرح دهیم.

بهترین کولر گازی پیستونی

از بین موتور هایی که در مقدمه معرفی کردیم، موتور پیستونی برای نواحی حاره ای، استوایی و گرمسیری مرطوب بسیار کاربرد دارد. کمپرسور پیستونی نسبت به دیگر کمپرسور ها صدای بیشتری تولید می کند که برای برخی از افراد قابل تحمل نیست اما معمولا افرادی که در جنوب کشور زندگی می کنند، راضی اند که سرمایش را به نحو احسن فراهم کنند و صدای کولر برایشان چندان اهمیتی ندارد. این نوع کولر گازی با گاز مبرد کار می کند که کمپرسور آن را فشرده می کند و مجدد به بیرون می فرستد. کولر های پیستونی انواعی دارند که به شرح زیر می باشد:

 • کولر گازی ایستاده
 • کولر گازی سقفی
 • کولر گازی پرتابل
 • کولر گازی دیواری

مثلا اسپلیت دیواری گرین می تواند از تمامی نظر ها انتخاب هوشمندانه ای باشد. این نوع کولر با تمامی استاندارد های روز دنیا مطابقت دارد. از طرف دیگر از نظر هزینه بسیار مناسب می باشد. همچنین شرکت گرین اصفهان، دارای سرویس خدمات پس از فروش بی نظیری برای شما کاربران گرامی می باشد. فقط باید با شماره پشتیبانی 09131193589 تماس بگیرید و از مشاوران ما راهنمای بگیرید. کارشناسان ما شما را مرحله ی انتخاب نهایی، خرید و پس از آن هدایت کرده و همیشه آماده ی کمک رسانی به شما هستند.

بهترین کولر گازی پیستونی

بهترین مارک ( برند) اسپیلیت دیواری پیستونی برای منطق گرمسیری

حتما تا به این لحظه بیشتر مشتاق شده اید که بدانید بهترین مارک اسپلیت پیستونی کدام است. طبیعتا این اسپلیت به دلیل نوع کمپرسور کارشده در آن مناسب مناطق گرمیری است و بهترین کیفیت اسپلیت دیواری متعلق به برند های گرین، ال جی، سامسونگ و گری می باشد. در بین میلیون ها برندی که در سر تا سر جهان در حال تولید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می باشند، چند مورد نام برده بیشتر از همه معتبر و شناخته شده هستند.

برند گرین انواع داکت اسپلیت، چیلر، فن کویل و … را نیز تولید و عرضه می نماید. موتور های پیستونی نسبت به گرما و رطوبت دوام و مقاومت بسیا بالایی دارند و هوای خنک را به راحتی ایجاد کرده و نگه می دارند. در عین حال باید توجه کنید که کولر گازی شما برق زیادی صرف نکن چون در مناطق گرمسیر، کولر باید همیشه روشن باشد و اگر کم مصرف نباشد عملا شما باید به طور مداوم هزینه ی گزافی را متحمل شوید.

از مزایای اسپلیت دیواری پیستونی گرین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیلتر چندگانه جهت تصفیه هوا
 • کمپرسور پیستونی مخصوص مناطق گرمسیر
 • پرتاب باد تا 15 متر
 • کابل مسی و نصب رایگان

مجموعه ی گرین اصفهان، انواع کولر گازی پیستونی را عرضه می نماید. همچنین امکان پرداخت اینترنتی، دریافت درب منزل، ارسال سریع و ایمن را برای شما فعال کرده ایم. در صورت داشتن هر گونه سوال یا ابهام در مورد کولر گازی پیستونی می توانید با شماره ی 09131193589 در تماس باشید. افتخار ما اعتماد شماست.

اسپلیت های پیستونی برای مناطقی از ایران که هوای خیلی گرم دارند مانند خوزستان، آبادان و …کاربرد دارد.

مطالعه بیشتر: برای دانستن دلایل یخ زدگی کولر گازی و روش های رفع آن کلیک کنید.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی پیستونی

جهت خرید کولر گازی پیستونی با کیفیت و مناسب باید حتما به موارد زیر دقت کنید:

 1. کلاس آب و هوایی دستگاه کدام است؟ T1,T2,T3
 2. نوع کمپرسور
 3. متراژ مکانی که می خواهید کولر را در آنجا نصب کنید
 4. میزان هزینه ای که می خواهید برای کولر پرداخت نمایید

امکانات و ویژگی های هر یک از کولر گازی ها با دیگری متفاوت است و کارکرد هر کدام نیز منحصر به فرد می باشد. ظرفیت کولر گازی ها با BTU تعیین می شود. این واحد به معنی سرمایش کولر گازی در هر متر مربع است. مثلا برای یک مکان 60 متری، ظرفیت 24.000 BTU لازم است تا محیط به خوبی سرد شود. در جدول زیر ظرفیت های لازم برای خنک کردن هر محیط را ذکر کرده ایم:

مساحت محیط ظرفیت BTU
12 الی 20 متر 9.000
20 الی 30 متر 12.000
30 الی 45 متر 18.000
45 الی 60 متر 24.000
60 الی 75 30.000
75 الی 90 متر 36.000
90 الی 120 متر 48.000

پیشنهاد ویژه: برای خرید اسپلیت گرین کلیک کنید.

در انتخاب کولر های گازی برچسب انرژی بسیار مهم است. هر چقدر میزان گرید یا رتبه ی این برچسب بیشتر باشد، دستگاه مصرف کمتری دارد و به شکل بهینه عمل می کند. به میزان صدایی که کولر گازی ها حین کار ایجاد می کنند نیز باید توجه ویژه کرد. در ضمن مدل هایی از کولر گازی یا اسپلیت دارای فیلتر هایی هستند که هوا را از هر گونه آلودگی و میکروب و ویروس پاک می کنند.

جهت خرید اسپلیت برای مناطق گرمسیر حتما به نکات زیر دقت فرمایید:

 • یک کولر گازی با کیفیت باید محیط را در کم ترین زمان خنک کند
 • موتور پیستونی یا روتاری قوی داشته باشد تا در برابر گرمای زیاد باز هم بتواند هوای خنک مناسب تولید نماید
 • در مدت زمان زیاد بتواند انرژی کم مصرف کند
 • باد را در 4 جهت بتواند پرتاب کند
 • فیلتر تصفیه هوا و تصفیه بیماری داشته باشد

برخی از اسپلیت ها دارای سیستم اینورتر هستند که اگر هنگام خرید این موضوع برای شما حائز اهمیت است باید بودجه تان را کمی بالا ببرید. این را هم مد نظر قرار دهید که موتور های پیستونی بارسیستم اینورتر کار نمی کنند. اینورتر ها مصرف انرژی خیلی کمی دارند. اما ساکنین مناطق گرمسیری تنها خواهان هوای خنک هستند و به همین دلیل موتور پیستونی بهترین عملکرد را برای آنها دارد.

اسپلیت ها دارای سه نوع کلاس آب و هوایی هستند که شامل حروف T1, T2 و T3 می شود. نوع T3 برای آب و هوای حاره ای و گرمسیری مناسب است. نوع کلاس T2 برای مناطق سردسیر و T1  برای مناطق معتدل است. جهت افزایش بازدهی کولر گازی خود موارد زیر را به کار ببرید:

 1. قرار دادن یک سایه بان برای کندانسور کولر
 2. شست و شوی دوره ای و مداوم کولر گازی
 3. قرار دادن پانل کولر گازی در محلی تاریک و دور از نور خورشید و با فاصله از دیوار

سوالات متداول

1-بهترین کولر گازی پیستونی کدام است؟

طبیعتا این اسپلیت به دلیل نوع کمپرسور کارشده در آن مناسب مناطق گرمیری است و بهترین کیفیت اسپلیت دیواری متعلق به برند های گرین، ال جی، سامسونگ و گری می باشد. در بین میلیون ها برندی که در سر تا سر جهان در حال تولید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می باشند، چند مورد نام برده بیشتر از همه معتبر و شناخته شده هستند.

2- چگونه کولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

در انتخاب کولر های گازی برچسب انرژی بسیار مهم است. هر چقدر میزان گرید یا رتبه ی این برچسب بیشتر باشد، دستگاه مصرف کمتری دارد و به شکل بهینه عمل می کند. به میزان صدایی که کولر گازی ها حین کار ایجاد می کنند نیز باید توجه ویژه کرد.

3- سیستم اینورتر چگونه عمل می کند؟

موتور های پیستونی بارسیستم اینورتر کار نمی کنند. اینورتر ها مصرف انرژی خیلی کمی دارند. اما ساکنین مناطق گرمسیری تنها خواهان هوای خنک هستند و به همین دلیل موتور پیستونی بهترین عملکرد را برای آنها دارد.

4-ظرفیت کولر گازی چیست؟

امکانات و ویژگی های هر یک از کولر گازی ها با دیگری متفاوت است و کارکرد هر کدام نیز منحصر به فرد می باشد. ظرفیت کولر گازی ها با BTU تعیین می شود. این واحد به معنی سرمایش کولر گازی در هر متر مربع است. مثلا برای یک مکان 60 متری، ظرفیت 24.000 BTU لازم است تا محیط به خوبی سرد شود.